Recenze VeGA

Vega GT 3805

Ověřený zákazník kvelektro.cz Ověřený zákazník

Přidáno: 22. června 2023

Zakoupeno v kvelektro.cz

• Sekačka si poradí i s vysokou trávou
  • Nevýhodou je její váha při pohybu v terénu

Jsem spokojená, vybrala jsem dobře. Recenze byly zajímavé.

Vega VE 24250

Vega VE 24250

Ověřený zákazník Jarabák.cz Jin

Přidáno: 22. června 2023

Zakoupeno v Jarabák.cz

• na velkém pozemku nepotřebujete kabel a aku sekačka je pro svůj nižší výkon a dobu trvání práce v tomto případě značně nevyhovující
  • relativně lehká, cca 5 kg, i žena s tímto strojem zvládne pracovat
  • svou práci udělá
  • nekvalitní karabina, která hned první den, kdy se strojem pracujete odejde - vylomí se. Mě odešla po 1,5 hodině práce. Na té by měl výrobce zapracovat.

Na dlouhou trávu (třeba 1m) to úplně není, musí se sekat samozřejmě postupně shora, ale i tak dochází k namotání trávy nad sekací hlavu. V nejhorším případě tento stroj i tu dlouhou trávu zvládne. Hodně záleží na technice sekání. Je nutné si tuto techniku osvojit.
Někdy je problém se startem, když je motor zahřátý, ale po krátké chvíli odpočinku je vše v pořádku.
Pokud stroj budete porovnávat s klasickými křovinořezy, tak samozřejmě má nižší výkon, to je bez diskuze, se silnější trávou a rostlinami si poradí opakovaným sekáním na stejném místě, ale je téměř o polovinu lehčí, tudíž může s ním pracovat i žena. S kulatou strunou, která je s výrobkem dodávána je lepší sekat trávu "čerstvější", než nějakou přerostlou tvrdou stařinu. Doba práce s tímto vyžínačem oproti použití klasického křovinořezu je díky nižšímu výkonu o něco delší, záleží také ale na délce trávy, ale to vůbec nevadí.
Nejhorší součástí je karabina na popruhu. Doporučuji si zakoupit u Mountfielda jednoramenný polstrovaný popruh s opravdu silnou karabinou za 280 Kč a máte ho na pořád.
V návodu pro tento stroj je uvedeno, že při startu se sekací hlava může otáčet, ale pokud již běží na volnoběh, sekací hlava se netočí. Toto není ale u Vega 24250 pravda. V podstatě jakmile má výrobek tyč zahnutou, sekací hlava se i při běhu na volnoběh otáčí.
I přes nějaké drobné neduhy, které se najdou u každého výrobku, tento strunový vyžínač doporučuji.

VeGA 2003 šedý 98 x 50 x 10 cm

VeGA 2003 šedý 98 x 50 x 10 cm

Ověřený zákazník ONLINESHOP.cz Jožin

Přidáno: 18. června 2023

Zakoupeno v ONLINESHOP.cz

Plně splňuje účel.

Reakce obchodu ONLINESHOP.cz

děkujeme za Vaši recenzi produktu a budeme se těšit
na Vaše další nákupy.
Přejeme pěkný den.
ONLINESHOP.CZ

Vega 424SDX

Vega 424SDX

Přidáno: 15. června 2023

(naposledy upraveno 15. června 2023)

Zakoupeno v Alza.cz

Chybí kryty na předních kolečkách nebylo dodáno psala jsem na to reklamaci

Vega GT 3403

Vega GT 3403

Ověřený zákazník kvelektro.cz Petr K.

Přidáno: 13. června 2023

Zakoupeno v kvelektro.cz

• Velký výhozový otvor.

Rovnou si kupte samojistící matice M6. Ty rychloupínáky stojí za prd. Nedrží.

V-Garden VeGA WBC520

V-Garden VeGA WBC520

Přidáno: 11. června 2023

Zakoupeno v Alza.cz

• výborný pro křehčí ženy či starší osoby, protože hlavní tíhu nesou kola.
  • velká kola - dobře se pohybujete i v nerovném terénu
  • návod nic moc, dnes již bohužel klasika

Křovinořez a ještě k tomu benzinový mám poprvé. Vzhledem k tomu, že nemusím těžký motor tahat sama, dělají to za mne kolečka, seká se s ním i přerostlá tráva výborně. Trošku mne překvapilo, že tam není klasická výsuvná struna, ale jen zasunuté dva kousky silné struny - lanka. To se mi zdálo dost nepraktické, pořád to měnit ručně. Ovšem když jsem pochopila, že trávu neseká struna, ale jen ji nahání na řezací nůž, přišlo mi to již lepší než strunová klasika.

VeGA BC520PRO

VeGA BC520PRO

Ověřený zákazník Českázahrada.cz mikitirak

Přidáno: 6. června 2023

Zakoupeno v Českázahrada.cz

dnes jsem vyzkoušel seká super dle představ spokojenost

Ověřený zákazník Jarabák.cz Jindra

Přidáno: 3. června 2023

Zakoupeno v Jarabák.cz

Dobrý křovinořez pro starší lidi. Nevýhoda struna 2,7 mm se v obchodě běžně nekoupí. Musela jsem ji objednat na internetu.

Ověřený zákazník Laciná zahrada fredy

Přidáno: 2. června 2023

Zakoupeno v Laciná zahrada

Lehká,oproti té,kterou jsem měl předtím a lépe vyhazuje trávu do koše.Doufám,že mi bude také tak dlouho sloužit,jako ty dvě předtím/14 let a 12 let/

Ověřený zákazník T.S.BOHEMIA a.s. Registrovaný uživatel

Přidáno: 1. června 2023

Zakoupeno v T.S.BOHEMIA a.s.

• lehký
  • snadná montáž
  • snadno startuje
  • jezdí po kolečkách, úleva od nošení, ohýbání
  • snadno postupuje v přímém směru i se dá snadno vychýlit či kývat do stran
  • příliš poskakuje i na drobných nerovnostech, drnech
  • není určen k použití s žacím nožem, výslovný zákaz
  • tlačení stroje v ne zcela rovném terénu je dost namáhavé
  • poměrně malý záběr, stroj neumožňuje rozmáchnutí jako s klasickým křovinořezem, což práci prodlužuje

dobrý nápad ale raději pořídit stroj větší, s většími koly, odpružením, větším záběrem a pokud možno i s pojezdem, pak by to fungovalo asi ideálně, tohle je spíše jízda s dětským kočárkem po zoraném poli :-) ale za 5 tisíc na drobnější a méně časté práce je to OK, žací nůž nasadit lze, ale hrozí vážné poranění, v případě zaseknutí nože do překážky je silný kroutivý moment přenesen na pracovníka a mohl by "obrátit" ruce a tedy vážně zranit.

Registrovaný uživatel Registrovaný uživatel

• lehký
  • dobře startuje
  • snadná montáž
  • úleva od nošení křovinořezu
  • snadná jízda v přímém směru i snadné kývání do stran
  • poskakování na drnech, chce to větší kola, odpružení
  • hodila by se možnost nastavení větší výšky oje pro vyšší osoby
  • je zakázáno použití nože z důvodu zpětného rázu oprávněně

určitě by se více hodil dražší ale masivnější stroj, ideálně s pojezdem, tohle připomíná jízdu s kočárkem po poli, což je dosti namáhavé.. nasadit nůž "na černo" možné je, ale hrozí velké nebezpeční značného zpětného rázu při nárazu nože i třeba na drn a způsobí poškození rukou, zápěstí, kloubů...což klasický stroj lehce odpruží, tady to může "obrátit" ruce... čili jen s velkou opatrností a znalostí terénu, určitě nasadit hranatou strunu... za ty peníze na drobné práce ok, ale pro náročnější uživatele to chce stroj "vyšší" třídy nebo klasický křoviňák.

Ověřený zákazník Jarabák.cz Ověřený zákazník

• Jednoduchá obsluha

Ověřený zákazník ELECTRO GARDEN.cz Ověřený zákazník

Zakoupeno v ELECTRO GARDEN.cz

• široký záběr, dobré ovládání

Ověřený zákazník Laciná zahrada Ověřený zákazník

Přidáno: 30. května 2023

Zakoupeno v Laciná zahrada

relativně lehký, starty ok, seká

Vega Li-Ion 40V / 4Ah 50GBAT40V4AH

Vega Li-Ion 40V / 4Ah 50GBAT40V4AH

Ověřený zákazník Prodej zahradní techniky Ladik

Přidáno: 30. května 2023

Zakoupeno v Prodej zahradní techniky

Použil jsem ji zatím jednou. Jsem spokojený

Ověřený zákazník T.S.BOHEMIA a.s. Registrovaný uživatel

Přidáno: 29. května 2023

Zakoupeno v T.S.BOHEMIA a.s.

• Mama zatim kratce, ale snadne zprovozneni
  • Seka
  • Snadna montaz po dodani
  • Nastaveni vysky sekani je asi jen na zadni kola
  • Pri zahratem motoru hure startuje
  • Mulcovani nic moc, prestal jsem pouzivat po 30min
  • Do sberneho kose nejde celkem dost posekane travy a ta zustava v prouzkach lezt za sekackou
  • Manual je pro mnoho modelu, ktere se jmenuji velmi podobne a tak se hurehleda, co patri k dodanemu stroji. Obrazky jsou castecne rozmazane, ale pochopil jsem, co bylo zapotrebi

Zatim jsem provedl jen dve sekani a seka. Predchozi celokovovou sekacku jsem mel 22 let (Craftsman) bez jakekoliv udrzby. To asi tato s mnoha plastovymi dily nevydrzi, ale kdyz to bude polovina doby, budu spokojeny.

Ověřený zákazník domacitechnika.cz Dagi

Přidáno: 23. května 2023

Zakoupeno v domacitechnika.cz

• dobře seká i vlhkou a vyšší trávu
  • bateriové startování
  • velká kola
  • Boční výhoz
  • bateriové startování
  • plastová krytka na pojezdu nedrží neustále padá
  • mohla by být rychlejší

Se sekačkou jsem spokojená, boční výhoz funguje skvěle. Krásně a rychle posekal přerostlou trávu a po zaschnutí krásně šlo posbírat do koše. Vyšší a vlhkou trávu poseká bez problémů, koš se neucpává, naplní se úplně plný.
Jen oproti mé staré sekačce je o dost pomalejší, ale je to na zvyku. Jsem zvyklá se sekačkou běhat. Po rovince jsem zkoušela sekat bez pohonu a bylo to taky v pohodě, bez problémů jsem posekala. Co je naprostý luxus je bateriové startování. U staré sekačky byl tahací startér a pro malé postavy je to někdy makačka.
Co nefunguje, je plastová krytka na pohonu, tu jsem musela sundat, neustále se vycvakávala a padala. Ale s tím nemám problém, nevadí mi to.
Tuto sekačku mohu doporučit, sekala jsem sice jen jednou, ale máme velký pozemek, takže jsem byla úplně nadšená.

Vega 525 SXHE 7in1

Vega 525 SXHE 7in1

Přidáno: 22. května 2023

Zatím funguje jak má

Vega 495 SXH 6in1

Vega 495 SXH 6in1

Ověřený zákazník Prodej zahradní techniky laco

Přidáno: 20. května 2023

Zakoupeno v Prodej zahradní techniky

• silny motor

Ověřený zákazník domacitechnika.cz Ověřený zákazník

Přidáno: 17. května 2023

(naposledy upraveno 17. května 2023)

Zakoupeno v domacitechnika.cz

Poměr cena výkon je super. Od prvního okamžiku padla skvěle do ruky. Skvěle ovladatelná, poměrně lehká.

Zobrazuji 81 - 100 ze 500 recenzí 1...3 4 [ 5 ] 6 7...25